האתגר

בכל התוכניות שלנו מוצעים פתרונות שיאפשרו לכם לרתום את האנשים לתהליכי החדשנות בארגון. הצוותים עובדים יחד, המנהלים יודעים להוביל, וכולם גמישים מספיק כדי להתמודד עם שינויים. עכשיו רק נשאר לוודא שתחדשו את מה שעשוי לשנות את כללי המשחק בשוק היעד שלכם. בעת ניסיון לחדש את המוצר או השירות של הארגון שלכם תתקלו בלא מעט חסמים, שחלקם נובעים מקיבעונות מחשבתיים שמונעים מאנשים לחשוב ולפעול אחרת. וואלה, תרגישו נוח, זה קורה לכולנו:)

הפתרון שלנו​

כנסים וימי חדשנות שיאפשרו לכם לחשוב אחרת, נשלב סיורים כדי לעורר השראה, מפגשים עם מומחי תוכן כדי לקבל את הטיפים הכי טובים, ומשחקים שפיתחנו במיוחד כדי שתוכלו לשקשק את האופן שבו אתם פותרים בעיות (חוץ מיזה שלשחק זה תמיד כיף:)

רוצים לקחת את מסע החדשנות שלכם צעד אחד קדימה?

בשמחה:) סדנה של חשיבה המצאתית (Inventive Thinking) זה פתרון מצויין. הסדנה מבוססת על  ה-Innovation Soduko שהוא סט של כלים ויזואליים שמבוססים על חשיבה עיצובית. הסדנה מיועדת לצוותים מולטי-דיסציפלינריים מהארגון שלכם שבה הם ילמדו איך להשתמש ב-Innovation Soduko כדי לערוך סיעור מוחות מובנה (ריעיון – Ideation) שיוביל לפיתוח מוצר או שירות חדשים. השיטה מאפשרת לבחון את החדשנות תוך התייחסות למוצרים קיימים, למסע הלקוח, לצורכי השוק ולמודלים עסקיים. הכלים מבוססים על מודלים מתוקפים מהעולם שהובילו לפריצות דרך בתעשיות שונות.

  • סדנה חד-יומית / יומיים

מה יוצא לכם מזה

  • חגיגת חדשנות 
  • דפוסי חשיבה יצירתית וחדשנית שיאפשרו לכם לשבור קיבעונות מחשבתיים
  • שימוש בסט סדור של עקרונות, שיאפשרו לכם להמציא פתרונות חדשים לקהל היעד שלכם (או למצוא שווקים חדשים למוצרים שלכם)
  • הבנייה של תרבות ארגונית שתומכת בחדשנות

"הסדנה גרמה למנהלים לצאת מאזורי
הנוחות ולחשוב מחוץ לקופסא"

רעות מגן, סמנכ"ל משאבי אנוש – Taldor

סגירת תפריט
דילוג לתוכן