האתגר

הצורך של הארגון שלכם להתאים את עצמו לשוק שמשתנה במהירות מחייב אתכם למנות מנהלי צוותים, שמצד אחד יכירו היטב את הארגון ואת המוצר / שירות, ומצד אחר גם ידעו לנהל. סביר להניח, שברוב המקרים בגלל לוח זמנים דחוק, תעדיפו למנות מנהלים שהם אנשי מקצוע מצוינים בתחומם ומכירים את הארגון טוב מאוד. הם כנראה גם אנשים ששואפים להגיע רחוק ומחויבים לארגון. אבל הם כבר לא אחראים רק על עצמם, והידע המקצועי שלהם יכול לתרום רק לחלק מההצלחה שלהם כמנהלים. כעת, הם נדרשים להציג תוצאות שתלויות גם בעבודה של חברי הצוות. זה כבר סיפור אחר לגמרי ודורש מיומנויות נוספות של ניהול ויכולת להוביל אנשים.

הפתרון שלנו​

התוכנית מיועדת לעתודות ניהוליות ומנהלי צוותים. המטרה שלה היא לאפשר למנהלים להשלים את הטרנספורמציה ממבצע למנהל – לפתח פרספקטיבה ניהולית, לחזק את מיומנויות הניהול ואת יכולת המנהיגות שלהם, כדי שיוכלו להוביל את הצוות לשיפור התוצאות ולחוות הצלחה בתפקיד. 

היחודיות של התכנית, היא ביכולת שלנו לשלב מתודולוגיות מגוונות – ידע תיאורטי עדכני ורלוונטי עם סימולציות מורכבות. אלה, יאפשרו למנהלים להתרחק מההקשרים היום-יומיים ולבחון את הדברים דרך נקודות מבט שונות. בין אם על קאייקים בים, השטה של מפרשית ,מסע באמצע המדבר או משחק מגניב בחדר, הסימולציות מדמות את השגרה הניהולית של המשתתפים, ומאפשרות להם לדייק את האיכויות שנדרשות מהם במסגרת התפקיד.

  • 8 מפגשים / יומיים מרוכזים / סדנאות חד-יומיות / תוכנית מותאמת לצורכי הלקוח

מה יוצא לכם מזה

  • סיפור אישי. יכולתו של אדם להגדיר את הערכים שמניעים אותו לפעולה ולגבש זהות ניהולית, יאפשרו לו להשפיע על האנשים שסובבים אותו.
  • אנשים. יכולת להניע אנשים, לרתום אותם לשיתוף פעולה ולאפשר להם למצות את הפוטנציאל שלהם.
  • צוות. יכולת לנתח את השלבים השונים בהתפתחות של הצוות ואת הגורמים המעכבים את פעילותו.
  • מיומנויות חניכה. היכולת ללמד ולהנחות אנשים בתהליכי עבודה ובביצוע משימות.
  • משימה. תעדוף, הצבה של משימות ומשאבים בסדר הנכון כדי להתנהל בצורה אפקטיבית יותר.
  • חדשנות. היכולת להשתמש בתכונות האיכותיות השונות של חברי הצוות כדי ליצור פתרונות חדשים.

"הסדנה איפשרה למנהלים ללמוד בצורה מהירה את מה שהם מאוחר יותר יטמיעו בצוותים שלהם"

מריה דולורס קרפיו, מנהלת קבוצת אבטחת איכות – Telefonica Digital

סגירת תפריט
דילוג לתוכן